вівторок, 27 вересня 2016 р.
пʼятницю, 2 вересня 2016 р.
Перший урок "Це наше і це твоє"
Тема: ЦЕ НАШЕ І ЦЕ ТВОЄ
Мета: формувати
в учнів відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем,
ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави. розширити знання учнів
про державні символи України (герб, прапор, гімн). Вчити дітей усвідомлювати
себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою
Батьківщину, бажання стати на її захист. Виховувати в учнів патріотичні
почуття, національну свідомість, гордість за приналежність до українського
народу, повагу до традицій українців та представників інших національностей, що
населяють країну. Викликати прагнення
бути справжнім патріотом рідної землі.
Обладнання: ноутбук, карта України, зображення державних
символів, паперові долоньки та сердечка,
листівки-розмальовки, сертифікати патріота, пам’ятки юного патріота,
зображення сонечка без промінців, наочність для святкового оформлення класу.
ХІД УРОКУ
І. Організація
класу
1. Привітання вчителя.
Вчитель.
Доброго дня, шановна громадо!
У новім навчальнім році
Я бачити Вас дуже рада.
1 Вересня.
Цей день незвичайний
приходить до нас,
І всім до навчання ставати
вже час.
Зібрались ми разом знання
вшанувати,
Бо трішки набридло вже
відпочивати.
|
Що ж , Перше вересня –
чарівний день!
Це перша пісня із шкільних
пісень,
Що буде цілий рік дзвеніти
І закликати учнів вчити…
|
Дозвольте привітати всіх вас із Днем
Знань!
Бажаю дітям підкорити нові вершини
знань,зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А батькам
бажаю здоров’я, а також невичерпної енергії, терпіння, розуміння та мудрості.
Отже, ми починаємо на перший урок.
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності
- Давайте пригадаємо, де у людини знаходиться серце?
Покладіть руку на серце, прислухайтесь,
як воно б’ється. І доки воно б’ється, доти живе людина. Через нього проходить
сум і радість,біль і щастя. Серце може ненавидіти і любити. І якщо ненависть руйнує,
убиває серце, то любов сповнює його життєдайною енергією й окрилює людину.
- Кажуть. що за розміром серце як кулачок. У мене ось
таке. А яке у вас?Підійміть кулачки й покажіть. Коли ми складемо всі наші
кулачки, вийде одне велике серце нашого класу.
- А що знаходиться у великому серці нашого класу?
(На
дошці серце, а всередині карта України.)
ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку
1. Слово
вчителя
Вчитель:
Сьогодні ми будемо
з вами вести мову про чарівну, багату та щедру, нашу рідну землю, про неньку –
Україну. Про те, що мир в Україні – запорука миру в Європі. Кожен з вас живе
серед дорогих та близьких людей. Тато,
матуся,брат, сестра, дідусь, бабуся, тітка. Вся ваша рідня становить ваш рід.
Рід від роду – то народ України. Від любові до своєї родини починається любов
до свого народу, до своєї держави.
У
всьому світі – кожен зна:
Є
Батьківщина лиш одна.
І
в нас вона одна – єдина.
Це
наша славна Україна. (Д. Комілевська)
Наша держава – одна з найбільших
країн у Європі. Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні. Тут жили наші
прадіди, живуть батьки, тут корінь українського народу. І де б не були скрізь
відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово,
вслухаємось у чарівні мелодії пісень, вбираємо в себе ніжні звуки української
мови. Україна – це наша історія. Бо поки ми пам’ятаємо історію свого народу, ми
існуємо, як нація. Від розуміння і любові кожного з нас залежатиме, яким буде
майбутнє України.
Кожен любить свою Україну, бажає
її добра, старається стати справжнім патріотом і громадянином своєї Вітчизни.
ІІІ. Робота над
темою уроку
1. Легенда про Україну
- Послухайте легенду про те, як же виникла
наша країна.
ЛЕГЕНДА ПРО УКРАЇНУ
Коли це все було – ніхто не
знає,
Але легенда так розповідає:
Надумав Бог про всіх подбати,
Талантами людей обдарувати.
Французам дав красу та
елегантність,
А німцям – дисципліну та
педантність.
Любов до моря дарував
англійцям,
Росії – владність,
А голландцям – квіти.
Ну, як таким дарункам не
радіти!
Підвівся Бог зі свого трону,
Вдоволено поправив він корону.
І тут побачив дівчину в
куточку,
Одягнену у вишиту сорочку.
– Чом плачеш ти? Як звуть тебе,
дитино?
Вона відповіла:
– Я – Україна.
|
А плачу, Боже, бо не бачу меж
Від пролитої крові і пожеж.
Чому, скажи мені, така зла
доля?
В своїй землі немає правди й
волі!
– Так от яка історія твоя!
Та тільки всі роздав таланти я,
Скоріше треба було підійти…
І тут дівчина вже хотіла йти,
Та Бог підняв правицю, зупинив.
І з дівчиною знов заговорив:
– Неоціненний скарб один я маю,
Уславить він тебе у світі,
знаю.
Бери його та бережи.
Це – пісня.
Взяла дарунок, до грудей притисла
І понесла ту пісню по межі:
«Нам, Боже, Україну, збережи!».
|
3. Відгадування загадок про символи України.
- Кожна країна, в якій
живуть люди, має свої візитні картки. Вони неповторні, по них впізнають країну.
Це – символи. Є вони і в нашої країни. Послухайте і відгадайте загадки.
Синє небо, жовте
жито –
цю святиню знають діти. (Прапор.)
По радіо звучить
щоденно
патріотична пісня,
що возвеличує Вкраїну
і прославля навічно. (Гімн.)
Символ нашої держави –
це тризуб жовто-яскравий. (Герб.)
Назвіть символи нашої
країни? (вчитель на дошці вивішує їх
зображення)
Герб – (вивішую малюнок із
зображенням) найголовніший із символів; тризуб символізує мир і творчу працю.
Гімн – найголовніша пісня
України, слухати яку потрібно стоячи,
мовчки.
Прапор – державний символ.
Синьо
– жовтий прапор маєм:
Синє
– небо, жовте – жито.
Прапор
свій оберігаєм,
Він святиня – знають діти.
-
Блакитний колір – це колір води, чистого
неба, це символ миру.
-
Жовтий – це колір зерна, хліба, сонця.
(На
дошку вивішую сонце без промінчиків.)
-
Діти, а чого не вистачає у сонечка?
-
А якого кольору промінці?
-
Цей колір найщасливіший. Дам вам гарну
пораду,якщо у вас поганий настрій, намалюйте букет квітів і розфарбуйте в
жовтий колір. Щоб відновити сили слід зробити бутерброд з медом. Жовтий колір
підвищує тонус.
- У вас на партах є відбитки
долоньок, розфарбуйте їх і вони стануть промінчиками для нашого сонечка. (Розфарбовані
долоньки вивішую на дошку.)
-
А я хочу вам побажати, щоб у вас завжди
був гарний настрій, сонце освітлювало вашу шкільну доріжку і раділо кожному дню
у школі..
4. Листівка-розмальовка «Подарунок для рідної матері-Вітчизни».
25 років. Це
багато чи мало? З погляду історії це маленький проміжок часу в тисячолітньому
розвитку людства. А з точки зору розвитку й утвердження нової незалежної
держави це не так вже й мало.
Давайте
привітаємо нашу країну з її днем
народження: розмалюємо листівку і напишемо на ній побажання для України.
5. Знайомство з пам’яткою юного
патріота
Учитель. Людина
народжується на світ
і разом із
життям отримує в
спадок, мабуть,
найбільше і
найцінніше багатство –
Батьківщину. Її не
вибирають за смаком
і
бажанням, так само, як і не
вибирають собі неньку. Вітчизна, як рідна мати,
- це наша
доля.
Кожен народ
любить свою Батьківщину, робить усе для процвітання своєї держави, для її
слави, свободи, незалежності. А ми живемо в Україні, волелюбній, мирній
державі, і теж усім серцем любимо нашу милу, дорогу країну, хочемо, щоб вона
стала процвітаючою, сильною, завжди вільною і незалежною, бо всі ми громадяни
нашої Вітчизни, патріоти, люблячі сини і дочки України.
6.
Отримання сертифікатів «Патріот України».
Сподіваюсь, що
після цього уроку ви будете намагатись більше дізнатися про нашу рідну Україну,
пишатись тим, що ви – українці , любити свою країну, розмовляти та оберігати
свою мову.
IV. Вправа
«Прощання»
«Всім серцем
любіть Україну свою, - І вічні ми будемо з нею!» - писав поет Володимир Сосюра.
І кожен громадянин України прихиляється до цих слів, тому що у душі народу живе
велика любов до його рідної і милої України.
Давайте і ми
віддамо частинку свого серця Україні. У кожного з вас на парті є паперове
сердечко. Напишіть на ньому своє ім’я і прикріпіть сердечко до карти України зі
словами «Я віддаю частинку свого серця Україні». (Діти пишуть на паперових сердечках своє ім’я і прикріпляють сердечко
до карти України)
(Відео пісня А. Матвійчука «Я
люблю Україну свою»)
V.
Підсумок уроку
Ведучий. Ось
і добігає кінця наш урок. Любімо свою землю, випрошуймо у Всевишнього ласки і
благословення для свого народу. Робімо все для того, щоб Україна цвіла, мов
калина; вірмо в те, що в України ― щасливе й прекрасне майбутнє. Бо як сказано
в Біблії: «…хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його й
воздасться». Хай Бог допомагає нам творити своє майбутнє своїм розумом, своїми
руками і серцем.
четвер, 1 вересня 2016 р.
Методичні рекомендації
Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від 17.08.2016р. № 1/9-437
Початкова школа
У сучасних умовах ефективність початкової освіти
пов’язується з реалізацією компетентнісного підходу. Компетентнісні результати навчання визначено у Державному стандарті
початкової загальної освіти (2011р.), вимогах до засвоєння програмового змісту
з кожного навчального предмета (2012р.), до контролю та оцінювання навчальних
досягнень учнів (2014р.). Нині постає потреба у визначенні
резервів підвищення ефективності навчального процесу на засадах
компетентнісного підходу і розкритті механізмів їх використання у професійній
діяльності педагогів.
Підписатися на:
Дописи (Atom)